هنوز چهارشنبه است.ولی حال و هوا یک جور دیگری است. نیمه های شعبان هیچ سالی عادی نیست.اضطراب خودش را دارد. حتی اگر روحا حس کنی نسبت چندانی با وقایع نداری. این یک حس کاملا روحی است.میتواند بخاطر خیلی چیزها باشد. من دوست دارم فکر کنم دلیلش امتحانات است.و ارشد.و چادر. تعجب نکن.آره.چادر. هویت دو تکه ای پیدا کرده ام من که بعضی چیزها را توی این دو تکه شدن خودش از دست داده. شاید هم ایمان به غیب، گلی است که باید هی آبش بدهی.و من اهمال کارم در رسیدگی به اینجور چیزها. یا شاید بخاطر بودن توی این جامعه است. من درست نمیدانم تعریف جامعه چیست.میتوانم گوگل کنم.ولی منظورم فهم من از تعریف جامعه است.با همین فهم ناقصم، حس میکنم که این بی نسبتی ما با نیمه شعبان، "همه گیر" است.  نیمه شعبان و مولودش، انگار توی یک بسته ای هستند که یکطرفی نهاده شده و باقی ما هم از سوی دیگری پی زندگیمان هستیم. ربطی بهم نداریم.نه هم را میشناسیم.نه دغدغه شناختن هم را داریم.الان برای چند نفر توی این شهر واقعا مهم است که نیمه شعبان یعنی چه؟و مولودش یعنی که؟ نه اینکه نخواهیم. اصلا مسئلمان این نیست. توی پازلی که زندگیمان را تعریف میکند، تکه ای برای اینجور شناخت ها تعریف نشده. اگر تازه جزء آنهایی باشیم که هنوز این حرف ها "خرافات" نمیدانند، ته تهش میتوانیم تاریخ عروسی و مهمانی با این روزها ست کنیم. ته تهش توسلی است و دعایی است بخاطر حاجتی که هیچ کس دیگری نمیتواند از پسش بر بیاید. بیشتر از این چه ممکن است ازشان بخواهیم؟

میدانی زنده رود، دوست ندارم مثل این دیده بان نماهای بی درد هی بنشینم به ناله کردن از اوضاع جامعه(همان "ما".).درد من این نیست که چرا راه جامعه و مولود نیمه شعبان، اینقدر جداست.درد من این است که چرا خودم انقدر دور افتاده ام و کی و کجا قطع شده ام که هر چه میکنم وصل شدنی در کار نیست.

از نیمه شعبان، فقط تغییر حال و هوا را فهم میکنم. و سیل اس ام اس های تبلیغاتی حراجی ها و معرفی رستوران ها و مراکز خرید جدید "به مناسبت" این روز. این سهم من است از "امام حی".

/ 2 نظر / 23 بازدید
azin

ممنووووون یه حقیقت تلخ دیگه ..... به امید ظهور خورشید دوازدهم[گل]

مهدی

به نظر شما وقتی ایشون ظهور کنن، رابطشون و رفتارشون با اون تعداد یاری که خواهند داشت متفاوت تر از دیگران خواهد بود؟ یا اینکه اون تعداد یار در رکاب ایشون خواهند بود و رفتار اون ها نسبت به دیگران با ایشون متفاوت خواهد بود؟