یادم نمیاید آخرین بار کی اینجا نوشته بودم. به استناد تاریخ آخرین پست، یکسال قبل. اما به نظرم تاریخ درستی نیست. محال است آدمی که یکسال قبل بوده ام آن حرفها را نوشته باشد. یا شاید سرعت تغییرات آنقدر زیاد بوده که به نظرم قرن‌ها میاید. در اینستا البته نوشته ام. پست پشت پست، در یک صفحه خصوصی. و مانند جانم از قلعه این نوشته ها حفاظت کرده ام که هیچ پای ناخواسته ای به ساحتشان نرسد. برای فامیل از همان اول شرط گذاشتم که نمیخواهم مرا بخوانند، تا دلخوری پیش نیاید. دوستانم را هم اغلب عذر خواستم، مگر یکی دو نفر..

به نظر میاید در میدان نوشتن برای نخوانده شدن، همچنان با اختلاف خوبی از خیلی ها پیشتاز باشم. حالا بماند که خیلی وقتها خودم میدانم این هم باز چیزی نیست جز سطل پرآب دیگری بر آسیابِ "من". از هر طرف که می‌روم به همین "من" میرسم. حتی وقتی میخواهم به این چیزها فکر نکنم باز میبینم که دارم فکر میکنم. نمیشود..یک بخش اعظمی از زندگی من در فضای این حرفها گذشته. و خیلی طول کشید تا بفهمم تقلای مسخره ای است جنگیدن با بعضی چیزها که در جان من رخنه کرده..

اما در حقیقت، من تغییر کرده ام. این را از شبهای رمضان بهتر میفهمم. منی که همیشه سعی میکردم وقتم را برای این ماه خالی کنم و با خودم به سکوت و تفکر بگذرانم، حالا مدام در حال کارم. و وقتی هم کار نمیکنم فیلم میبینم یا کتاب های بیربط میخوانم. این دومین سال است که اینطوریم و فکر میکردم به مرور خوب میشود. اما نشد. همانطور که بودم دارم جلو میروم..

من تغییر کرده ام. تصویرم از مفهوم عاقبت بخیری و کلا "عاقبت"، مخدوش شده. تصویر جایگزینی هم ندارم. در یک خلا عجیب زندگی میکنم. خلایی خالی از هرگونه فکر عمیق و احساس معنوی. نه حس شوق و شعف دارم، نه حس لابه و توسل و التماس. یک برکه آرام آرامم. و درست به اندازه یک برکه، در خطر نابودی. چون به جایی وصل نیستم..

من سالهاست برای تو خودم را مینویسم زنده رود. و

/ 3 نظر / 68 بازدید
denken

اقیانوس به اقیانوس می روم در پی تنها یک پرسش: هستی چیست؟ همواره رفته ام و تو ای آشنای دیروز و هنوز آشنا در تلاطم این اقیانوس ها. بعد از تو ماجراها داشتم! اما همچنانم پرسش همان است و گمگشتگی همان که بود. هر که را می بینم همین است. من سودای این پرسشم که پای به این جهان نهاده ام و دیر نیست که از آن بروم!

mehdimohajery

سلام خانم ذوالفقاری فر گرامی. حالتون خوبه. خانواده خوب هستن. میدونم، ولی می تونم اینستاتون بیام؟ من فامیلتون نیستم. و امیدوارم که اجازه بدید. ارادتمند و دوستدار شما. موفق و سلامت باشید همیشه. چقدر دلتنگ شما بودم. مرسی.

mehdimohajery

instagram: mehdimohajeryy. mehdimohajery.persianblog.ir .